DZIEŃ ŚW. PATRYKA

Dzień Św. Patryka w naszej szkole.
W dniu 19 marca 2019 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w  Połczynie-Zdroju obchodziła dzień św. Patryka - patrona Irlandii. Obchody Dnia Św. Patryka to doskonała okazja do przybliżenia uczniom historii, tradycji i zwyczajów jednego z państw anglojęzycznych. W szkole tego dnia było zielono! Wielu uczniów włączyło się we wspólną zabawę i przyszło w tym dniu ubranych na zielono. Podczas lekcji uczniowie, mieli okazję posłuchać muzyki irlandzkiej i poznać najważniejsze symbole tego święta oraz skosztować zielonych pyszności,  Podobnie jak w Irlandzkiej legendzie Leprechaun, czyli zielony skrzat, pilnował garnka pełnego złotych słodkich dukatów, który znajdował się na końcu tęczy... Uczniowie   klas I - IV  chętnie  wzięli udział  w poszukiwaniu garnca złota,  co obrazują zdjęcia z tej szkolnej uroczystości. Niewątpliwie tak przedstawiony temat na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Przygotowała i zrealizowała  nauczycielka języka angielskiego - Beata Muszler.