BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA

Znany wszystkim „król Nowego Jorku”, lew Alex z filmu Madagaskar powiedział: „Bo kiedy ktoś idzie za głosem serca, to dochodzi dokąd chce. Osiąga to, co chce. Pod warunkiem, że spróbuje”. Powszechnie wiadomo, że bajki i baśnie są źródłem wielu mądrości, wartości, ale ich głównym zadaniem jest dobra zabawa dla dużych i małych. Dlatego też Samorząd Uczniowski wspólnie z nauczycielami języków obcych i Radą Rodziców postanowił zorganizować BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA dla uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 w Połczynie - Zdroju .

Dla uczniów klas pierwszych i drugich przygotowaliśmy ognisko , pieczenie kiełbasek oraz gry, zabawy, malowanie twarzy i szaleństwo z bańkami mydlanymi na boisku.

Na hali widowiskowo – sportowej odbyły się pokazy i konkursy: POKAZ MODY BAJKOWEJ, konkurs PIOSENKI BAJKOWEJ, konkurs plastyczny – PLAKAT FILMOWY w języku obcym, teleturniej FAMILIADA, w którym nauczyciele zmierzyli się z uczniami odpowiadając na pytania sprawdzające znajomość bajek oraz życia szkoły.

Zwycięzcy:

POKAZ MODY BAJKOWEJ

I miejsce – Patrycja Wilk i Wiktoria Nowak (Czerwony Kapturek i wilk)

Piotr Skrzyński i

II miejsce – Bruno Jeziorny (Jack Sparow)

III miejsce – Amelia Sokołowska (Księzniczka)

BAJKOWA PIOSENKA

I miejsce – Kinga Godlewska i Weronika Furman

II miejsce – Agata Janusz

III miejsce – Jadzia Ciszewska i Karolina Gaca

PLAKAT FILMOWY

I miejsce – Dawid Wilk

II miejsce – Antoni Kloc

III miejsce – Jadzia Ciszewska

W teleturnieju FAMILIADA zwyciężyli nauczyciele, którzy postanowili oddać swoją nagrodę uczniom.

Dodatkowo dla wszystkich uczniów był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców (ciasta babeczki) a Rada Rodziców zakupiła dla wszystkich uczniów napoje, cukierki i nagrody dla zwycięzców w konkursach, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Uczniowie mogli spędzić również czas przy bajkowym stoisku, kupić losy w LOTERII FANTOWEJ, zrobić samodzielnie watę cukrową, wygrać słodkości w CANDYBAR.

Wszyscy bawili się wyśmienicie.