Aktualności

03 kwietnia 2019 11:37 | Aktualności

Akcja strajkowa

DRODZY RODZICE !

 

         Informuję, że od dnia 8.04.2019 r. do odwołania odbędzie się akcja strajkowa nauczycieli i pracowników niepedagogicznych naszej szkoły.

         W związku z tym, że większość pracowników zadeklarowało przystąpienie do strajku i tym samym nie będę mogła zapewnić bezpiecznych warunków pobytu wszystkim dzieciom w szkole, zwracam się do Państwa z prośbą o zrozumienie tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji i zorganizowanie opieki dla swoich dzieci.

         Dla uczniów, dla których rodzice nie będą mogli zorganizować opieki, będzie funkcjonowała świetlica szkolna.

         Jednocześnie informuję, że okres usprawiedliwionej nieobecności rodzica w pracy z powodu zamknięcia szkoły, jest okresem, za który pracownik otrzymuje zasiłek opiekuńczy. Wynika to z treści art. 32 ust. 1 pkt. 1 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 r., poz. 1368 ze zm.). Zgodnie z art. 33 ust. 1 ww. ustawy, zasiłek opiekuńczy przysługuje przez okres zwolnienia od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki, w tym przypadku nie dłużej niż przez okres 60 dni w roku kalendarzowym.

 

                                                                                          Dyrektor szkoły

Przeczytano: 435 razy. Wydrukuj|Do góry